Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Markowe auta

Niezmiennie kierowcy dyskutują nad wyższością jednej marki nad drugą. Nad tym, jakie modele wypuszczają teraz na rynek światowi potentaci i jakie modele używane warto kupić. Ważne jest wszystko - blachy, zawieszenie, awaryjność oraz spalanie, a także cena części zapasowych. Niezmiennie liderami na rynku są niemieckie auta. Mamy słabość do tego, że są ponadczasowe, trwałe, bezpieczne, a szczególnie te używane jeszcze długo bez problemów jeżdżą po polskich drogach. Co istotne, bez problemu kupimy do nich części i profesjonalni mechanicy również nie mają problemów z naprawami czy przeglądami.

2019/11/kierownica-bmw-jpg_5dc53b6042a9c

Niemiecki cud techniki
O niemieckich autach mówi się bardzo dużo, a kultowe marki na stale wpisały się już w krajobraz naszych ulic. Szczególnie chętnie decydujemy się na zakupu używanych marek Premium takich jak Audi, BMW, Mercedes. Są gwarancją bezawaryjności, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. I oczywiście świetnie wyglądają zarówno w wersjach sportowych, jak i rodzinnych. Warto przy zakupie takiego auta mieć jednak na uwadze fakt, że części samochodowe mogą być droższe. Samochody premium są naszpikowane elektroniką, mają bogate wyposażenie, a pod maską znajdziemy najczęściej widlaste silniki o dużej pojemności bardzo często o skomplikowanej konstrukcji. Oczywiście popularne niemieckie marki stale prześcigają się we wprowadzaniu nowszych technologii, a tym samym ciągle kuszą potencjalnych kupców.

Ile kosztuje eksploatacja auta?
Kupując samochód premium, musimy mieć na uwadze, że ich eksploatacja i naprawa nie będzie należała do najtańszych. Oczywiście w segmencie popularnych modeli bez problemu kupimy używane i nowe części do bmw oraz innych aut. W wielu wariantach można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty, które sprawią, że naprawa nie zrujnuje budżetu. Wspomniane BMW należy do najtańszych w eksploatacji według różnych rankingów i to biorąc pod uwagę samochody z każdej kategorii segmentowej marki. Może się okazać, że części będą nawet dwa razy tańsze niż w porównywalnych samochodach Audi, a to daje całkiem duże oszczędności w codziennym, kilkuletnim użytkowaniu, nawet wtedy gdy w tym czasie nie zdarzą się poważne awarie. Oczywiście nie da się zaprzeczyć temu, że im nowszy model, tym części do niego będą droższe i może być większy problem z zakupem używanych elementów, które niewątpliwie zawsze są tańsze. Poza tym, gdzie kupimy części, to warto pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest to, by wybrać specjalistę od danej marki i dobry warsztat, w którym znajdziemy pomoc zawsze wtedy, gdy będziemy potrzebować.

Artykuł sponsorowany