Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe

Ponad setka szachistów wystartowała w siódmej edycji mistrzostw powiatu ostrowskiego. Zawodnicy grali w dwóch turniejach.

2019/11/szachy-mistrzostwa-powiat-ostrowski1-jpg_5dde73e409917

Kategorię open wygrała Malwina Szewczyk (MUKS Stoczek 45 Białystok). Otrzymała również puchar arcymistrzyni szachowej Mary Bartel za pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Drugie miejsce zajął Rafał Mamiński z Ostrowi Mazowieckiej, który został jednocześnie mistrzem powiatu ostrowskiego, a podium uzupełnił Andrzej Choiński (KS Maraton Łomża).

Mistrzynią powiatu ostrowskiego w kategorii kobiet została Natalia Sudak z Nowej Ruskołęki. Puchar dla najlepszego zawodnika z gminy Andrzejewo zdobył Krystian Zaręba z Dąbrowy.

Wielu uczestników wzięło udział w turnieju do lat 10. Triumfował Tomasz Grucel z Ciechanowca. Komplet wyników znajdziecie na stronie chessarbiter.com - dzieci oraz open.

Mistrzostwa powiatu ostrowskiego szachach odbyły się, w niedzielę 24 listopada, w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce. Koordynatorem turnieju był Arkadiusz Przeździecki.