Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Michalina Chrobot ze złotem Pucharu Polski (zdjęcia)

Niezwykłe osiągnięcie zanotowała na swoim koncie Michalina Chrobot. Zawodniczka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai zdobyła złoty medal podczas trzydziestej szóstej edycji Pucharu Polski Seniorów.

2019/12/puchar-polski-okkk-12-19-009-jpg_5e01e382746b3 Fot. archiwum klubu

Startująca w kategorii -65 kg Michalina Chrobot miała do pokonania na drodze po złoto trzy przeciwniczki. Podopieczna sensei Radosława Grabowskiego była świetnie przygotowana do startu i w imponującym stylu pokonała swoje przeciwniczki. Złoto z Pucharu Polski powędrowało do Ostrowi Mazowieckiej.

W rozgrywanym równolegle Pucharze Polski Juniorów i Młodzików również wystartowali zawodnicy z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. Ewa Pasek - juniorka młodsza, wygrała swoje dwie pierwsze walki, ale niestety w ósemce przegrała swoją walkę i zajęła ostatecznie piąte miejsce, tuż za podium.

Kolejni zawodnicy Filip Pasek i Kacper Dzierżanowski - młodzicy, wygrali swoje pierwsze walki, jednak odpadli w kolejnych. Aleksander Cydejko i Jakub Łojek, również młodzicy, niestety odpadli w swoich pierwszych walkach. Startujący w kata młodzików Bartosz Równy otrzymał bardzo przyzwoite noty w turze eliminacyjnej, jednak było to za mało, aby trafić do finałowej ósemki.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai w klasyfikacji drużynowej zajął szóste miejsce na 112 klubów biorących udział w tych bardzo prestiżowych zawodach. W zmaganiach wzięło udział blisko 570 zawodników.

Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski uczestniczył w sędziowaniu walk juniorów, natomiast sensei Tomasz Marcjaniak był sekundantem zawodników.