Kornelia Suchecka ma za sobą kolejny sezon z dobrymi wynikami w imprezach rangi mistrzowskiej. Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego miała jednak zakłócone przygotowania do sezonu letniego i nie mogła zaprezentować pełni swoich możliwości.
W Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów Kornelia Suchecka zajęła ósmą lokatę, a w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (U-23) w Toruniu uplasowała się na piątej lokacie.
21-letnia zawodniczka nie mogła przygotować się jednak należycie do sezonu letniego, bo poważnie zachorowała. Mimo to podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego zdecydowała się na start w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych i zdobywała w nich dwa medale. Po złoto sięgnęła w trójskoku, a srebro zapisała na swoim koncie w skoku w dal.
Z pewnością w kolejnym sezonie Kornelia Suchecka będzie celowała w kolejne medale mistrzostw Polski zarówno w gronie młodzieżowców, jak i seniorów.
Kornelia Suchecka czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.320 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.
Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2019 dostępny jest na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2019. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.