Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Damian Niedźwiecki Sportowcem Roku 2019?

Damian Niedźwiecki to jeden z najbardziej utalentowanych kulomiotów ostatnich lat w Ostrołęckim Klubie Lekkiej Atletyki. Podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów czyni stałe postępy, ale również konkurencja staje się coraz mocniejsza.

2020/01/sportowiec-roku-2019-damian-niedzwiecki-jpg_5e1c545bacae4

W ostatnich dwóch sezonach reprezentant OKLA kilkukrotnie poprawiał rekord życiowy i pokonał barierę 18 metrów. W Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu wynikiem 18.38 m wywalczył złoty medal, a w konkurencji rzutu dyskiem z rezultatem 52.40 m zajął trzecie miejsce na podium.

Kolejnym wyzwaniem dla 19-latka były Mistrzostwa Polski U-20 w Raciborzu, gdzie z wynikiem 18.45 m zdobył brązowy medal. Dodatkowo startował w rzucie dyskiem, gdzie z wynikiem 52.64 m uplasował się tuż za podium. W efekcie podopieczny trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w szwedzkim Boras.

W zawodach spisał się poniżej oczekiwań i zajął piętnastą lokatę, jednak zebrał kolejne cenne doświadczenie i miejmy nadzieję, że już na stałe zadomowi się w barwach reprezentacji Polski.

Damian Niedźwiecki czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.301 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2019 dostępny jest na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2019. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.