Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Idealna praca dla studenta

Praca na studiach ma wiele zalet. Przede wszystkim pomaga młodym osobom zarobić na swoje utrzymanie, a przynajmniej częściowo odciążyć rodziców lub opiekunów, a także pozwala nabrać doświadczenia i tym samym wzbogacić swoje CV, co w przyszłości pomoże w znalezieniu lepszego zatrudnienia.

2020/02/laptop-praca-jpg_5e39597b5874e

Nie masz pomysłu na to, co możesz robić? Poza oczywistymi propozycjami prac dla studentów, jak kelner, barman, sprzedawca biletów w kinie, czy kasjer w sklepie, możesz na przykład zostać korepetytorem, stażystą w interesującej Cię firmie lub zatrudnić się na uczelni, jako na przykład studencki ambasador. Ponadto, w dobie internetu przed młodymi ludźmi otwierają się różne możliwości, które przed laty nie były powszechnie dostępne. Poniżej omówimy jedne z najciekawszych opcji zatrudnienia dla studentów.

Korepetytor
Niezależnie od wieku, każdy może przekazywać swoją wiedzę osobom, które jej potrzebują i dodatkowo na tym zarabiać. Korepetycji można udzielać podczas spotkań oko w oko lub oszczędzając sobie czasu i kosztów dojazdów - przez internet. Serwis Buki łączy osoby potrzebujące pomocy w konkretnej dziedzinie z korepetytorami. Obsługa i zapoznanie się z serwisem są banalnie proste i każdy z pewnością sobie z tymi kwestiami poradzi. Zarobki z pracy w ten sposób zależą w dużej mierze od ilości czasu, który przeznaczymy na udzielanie lekcji, nasze doświadczenie i tematykę korepetycji. Przeciętnie korepetytorzy zarabiają od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za 60 minut lekcji.

Freelancing
Znasz się na pisaniu tekstów, projektowaniu graficznym, wiesz, jak stworzyć stronę internetową lub znasz jakiś język obcy i chciałbyś zająć się tłumaczeniem? Możesz robić każdą z tych rzeczy, bez wychodzenia z domu, na Twoich warunkach. Freelancer sam decyduje, kiedy, jak, nad czym i gdzie pracuje. Jeśli posiadasz umiejętności, na których mógłbyś zarabiać - wykorzystaj to. Umieść ogłoszenie na portalach dla osób poszukujących pracowników lub w social mediach i zareklamuj swoje usługi. Jesteś dobrym grafikiem? Przygotuj rzucający się w oczy plakat i opublikuj go, gdzie tylko się da, niech ludzie dowiedzą się, że masz talent i znasz się na rzeczy. Możesz też poszukać zleceń w serwisach ogłoszeniowych, na Facebooku lub specjalnych platformach dla freelancerów. Początki mogą być ciężkie, ale z czasem zyskasz więcej i więcej zleceń.

Staż - ambitna praca dla studentów
Znakomitą opcją, która pomoże Ci nabrać doświadczenia i przy okazji oswoić się w przyszłym środowisku pracy jest zatrudnienie się na staż w firmie z branży, z którą wiążesz swoją przyszłość. Studiujesz stomatologię? Spróbuj swoich sił jako recepcjonistka w gabinecie dentystycznym. Interesuje Cię marketing? Zapytaj o staż w jednej z firm zajmujących się marketingiem. Taka praca może okazać się strzałem w dziesiątkę i firma z czasem, poznając się na Twoim talencie, zechce zaoferować Ci stałą posadę. Tego typu taktykę stosuje mnóstwo osób i duża część z nich zostaje w firmach do których udało się na staż w czasie studiów na długie lata, często całe życie.

Praca dla studenta
Jej znalezienie nie jest trudne, ale wybór takiej, która będzie sprawiała nam przyjemność i w której będziemy się rozwijać może sprawić nam pewne trudności. Ważne jest, aby zastanowić się dobrze, czego oczekujemy od przyszłego pracodawcy, czym chcemy się zajmować i co poza pieniędzmi zyskujemy przez dane zatrudnienie. Oczywiście nie zawsze musimy celować od razu w pracę lub staż w zawodzie, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie pracowaliśmy. Warto sprawdzić się wtedy w kilku różnych pracach, w których poznamy siebie i swoje mocne strony. Możemy dowiedzieć się w ten sposób, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.