Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


Wąsewski festiwal szachowy. Chcesz wziąć udział?

W hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie w dniach 22-23 lutego zostanie rozegrana druga edycja Klasyfikacyjny Wąsewski Festiwal Szachowy. Festiwal jest podzielony na kategorię A - dla zaawansowanych i kategorię B - dla początkujących.

2018/05/szachy-jpg_5af14b8ba39cc

Celem organizowanego festiwalu jest podwyższenie umiejętności i kategorii szachowych oraz popularyzacja gry w szachy na terenie gminy Wąsewo i powiatu ostrowskiego.

W festiwalu udział może wziąć każdy, który zgłosi się do 21 lutego do godz. 14.00 elektronicznie - kategoria A i kategoria B, telefonicznie pod numerem tel. 607-281-037 lub osobiście u organizatora zawodów. Uczestniczy zostaną podzieleni na kategorie A i B, w pierwszej z nich zmierzą się uczestnicy od IV lub wyższych kategorii szachowych, w kategorii B natomiast do V kategorii szachowej.

Szachiści zmierzą się w systemie szwajcarskim i będzie to 7 rund w kategorii A i 9 rund w kategorii B. Przewidywane są nagrody dla trzech najlepszych zawodników w obydwu kategoriach.

Zmagania szachistów rozpoczną się w sobotę o godz. 9.00. Kontynuacja również od godz. 9.00 w niedzielę, a zakończenie festiwalu przewidywane jest na godz. 16.00.