Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec


Sportowiec Roku 2019: Monika Maciejewska-Banit i Dariusz Goździak gośćmi honorowymi gali (wideo)

Gośćmi honorowymi gali Sportowiec Roku 2019 w regionie byli olimpijczycy z Barcelony - florecistka i szpadzistka Monika Maciejewska-Banit oraz pięcioboista nowoczesny Dariusz Goździak. Podczas podsumowania minionego roku podkreślali jak ważne jest to przedsięwzięcie.

2020/02/sportowiec-roku-2019-olimpijczycy-jpg_5e410e3874397

- Takie gale są bardzo ważne, docenia się sportowców i trenerów. Można powiedzieć o finansach i wielu problemach, które napotykają na swojej drodze. Jest to bardzo ważne spotkanie - mówiła Monika Maciejewska-Banit.

Z pewnością miło jest odbierać samemu laury, jednak tym razem olimpijczycy wręczali je innym osobom. Jak to przeżyli?

- Jestem przedstawicielem małego środowiska, dlatego tutaj czuje się trochę nieswojo. Dla każdego sportowca jednak otrzymywanie nagród to piękna chwila, my to przeżyliśmy i było to dla nas niezwykle wzruszające - powiedział przed naszą kamerą Dariusz Goździak.

Wielu sportowców z naszego regionu zostało uhonorowanych podczas gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019. Polska florecistka i szpadzistka życzyła im konsekwencji w dążeniu do swoich celów.

- Na sukces składa się zwykle 10-20 procent talentu, a pozostała część to ciężka praca. W drodze na szczyt każdego sportowca czeka wiele wyrzeczeń, pozostawianie rodziny, zdawanie egzaminów, dlatego konsekwencji, marzeń i dążenia do celu życzymy wszystkim - podsumowała Monika Maciejewska-Banit.

Zobacz w poniższym materiale filmowym pełną rozmowę z gośćmi honorowymi gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019 w regionie - Moniką Maciejewską-Banit - polską florecistką i szpadzistką, czterokrotną brązową medalistką mistrzostw Europy, olimpijką z Barcelony (1992), wielokrotną mistrzynią Polski oraz Dariuszem Goździakiem - polskim pięcioboistą nowoczesnym, złotym medalistą olimpijskim z Barcelony, trzykrotnym medalistą mistrzostw świata oraz medalistą mistrzostw Europy.