Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Szymon Niziński: Chcę zdobyć medal na mistrzostwach Europy (wideo)

Szymon Niziński osiąga coraz większe sukcesy w karate. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła w 2019 roku zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów. W naszym plebiscycie uplasował się na szóstym miejscu w głosowaniu czytelników.

2020/02/sportowiec-roku-2019-szymon-nizinski-jpg_5e43b4ca29b42

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos oraz rodzicom i trenerom za wsparcie - mówił Szymon Niziński podczas odbierania nagród.

Szymon Niziński ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła z powodzeniem rywalizował w szeregu imprez, a najważniejszy był medal imprezy rangi mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła wygrał swoje wszystkie walki w kategorii -60 kg podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Makowie Mazowieckim. Sędziowie przyznali mu również miano najlepszego zawodnika całych zawodów w kategorii juniorów. Sukcesy z minionego roku z pewnością będzie ciężko powtórzyć. Jaki cel na przyszły rok stawia przed sobą podopieczny shihana Wiesława Orzoła?

- Zdobycie medalu na mistrzostwach Europy - odpowiada młody karateka przed naszą kamerą.

Zobacz w poniższym materiale filmowym pełną rozmowę z Szymonem Nizińskim, który zajął szóste miejsce w głosowaniu czytelników w plebiscycie Sportowiec Roku 2019.