Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec

Jakub Niziński: Moim planem jest start na mistrzostwach Europy (wideo)

Jakub Niziński w minionym roku wywalczył medale w kilku imprezach ogólnopolskich. Na uwagę zasługuje zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w kategorii do 70 kilogramów. W naszym plebiscycie Sportowiec Roku 2019 zajął drugie miejsce.

2020/02/sportowiec-roku-2019-jakub-nizinski-jpg_5e4688b3c6af7

- Chciałbym podziękować trenerom za przygotowanie do zawodów, a rodzicom i kolegom za okazałe wsparcie - powiedział podczas odbioru nagród Jakub Niziński.

Jakub Niziński ma za sobą bardzo udany sezon 2019, w którym startował w szeregu imprez mistrzowskich i zawodów rangi ogólnopolskiej. Największy sukces podopieczny shihana Wiesława Orzoła zanotował w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców. Podczas imprezy przeprowadzonej w Makowie Mazowieckim reprezentant Ostrołęckiego KKK w kategorii -70 kg w gronie juniorów wywalczył złoty medal. Podopieczny shihana Wiesława Orzoła swoje walki wygrywał niezwykle pewnie, pokonując rywali głównie przed czasem. Jaki jest jego cel w tym roku?

- Moim planem jest start na majowych mistrzostwach Europy we francuskim Lyonie - mówił przed naszą kamerą utalentowany karateka.

Zobacz w poniższym materiale filmowym pełną rozmowę z Jakubem Nizińskim, który zajął drugie miejsce w głosowaniu czytelników w plebiscycie Sportowiec Roku 2019.