Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Karolina Pych mistrzynią Europy w grapplingu! (wideo)

Karolina Pych, pochodząca z Ostrowi Mazowieckiej a obecnie mieszkająca w Warszawie, została mistrzynią Europy w grapplingu - walce na chwyty. We włoskim Rzymie ostrowianka nie miała sobie równych i sięgnęła po złoto.

2020/02/karolina-pych-jpg_5e4d2b17d4314 Fot. kadr z YouTube

W dniach 17-18 lutego w stolicy Włoch odbyły się mistrzostwa Europy w grapplingu. Jest to walka wręcz wykorzystująca techniki chwytów, tj. dźwignie, obalenia, duszenia. W tej dyscyplinie zabronione są uderzenia.

W kategorii kobiet do 53 kilogramów wzięła udział Karolina Pych, pochodząca z Ostrowi Mazowieckiej. W walce ćwierćfinałowej reprezentantka Polski pokonała Darynę Horbushko z Ukrainy, a w półfinale ostrowianka okazała się lepsza od Naiomi Anaiansi Matthews Martin z Hiszpanii. W finale z kolei stoczyła bój o złoto z zawodniczką gospodarzy - Anastasią Tonelli.

Walka finałowa ułożyła się po myśli Karoliny. Pojedynek został zakończony po 37 sekundach. Włoszka odklepała duszenie i reprezentantka Polski mogła podnieść ręce w geście triumfu. Karolina Pych została mistrzynią Europy!

Zobacz finałową walkę o złoto Karoliny Pych z Anastasią Tonelli w poniższym materiale filmowym.