Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec


Robert Wojdyna Działaczem Roku 2019 (wideo)

Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2019 przyznała wyróżnienia w ośmiu kategoriach. Działaczem Roku 2019 został Robert Wojdyna, prezes UMKS Trójka Ostrołęka, który podjął się bardzo trudnego budowania silnej drużyny seniorów i szkolenia młodzieży.

2020/02/dzialacz-roku-2019-robert-wojdyna-jpg_5e4e6322eb884

Mimo wielu trudności, prezes ostrołęckich szczypiornistów, od lat konsekwencji pracuje na rzecz rozwoju piłki ręcznej. Coraz większa grupa osób i sponsorów wokół sprawia, że klub staje się mocnym ośrodkiem, nie tylko na mapie Mazowsza, ale także całego regionu.

- Czuję się bardzo mocno zaskoczony. Chciałbym powiedzieć, że praca działacza też się opłaca. Dziękuję zawodnikom, członkom naszej drużyny, naszego zarządu, rodzinie, która musi wytrzymywać moje prace, częste wybywanie z domu i mam nadzieję, że będziemy mogli osiągać coraz większe sukcesy - mówił Robert Wojdyna, Działacz Roku 2019.

Niegdyś jako piłkarz, a dziś jako prezes, Robert Wojdyna może realizować swoją wielką pasję do piłki ręcznej. Jakie plany wiąże na kolejne lata prezes UMKS Trójka Ostrołęka?

- Myślę, że fajnie by było utrzymać zespół seniorów w drugiej lidze. Na pewno dużym rozwojem w najbliższych latach będzie młodzież, w którą mocno inwestujemy - powiedział przed naszą kamerą Działacz Roku 2019.

Zobacz w poniższym materiale filmowym pełną rozmowę z Robertem Wojdyną, wybranym przez kapitułę plebiscytu Działaczem Roku 2019.