Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Sportowiec


"Jestem totalnie zaskoczony". Shihan Wiesław Orzoł Trenerem Roku 2019 (wideo)

Podczas gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019 nagroda Trenera Roku 2019 trafiła w ręce Wiesława Orzoła. Trener karate to wyjątkowa postać w ostrołęckim sporcie, która od kilkunastu sezonów osiąga wielkie sukcesy ze swoimi podopiecznymi w OKKK.

2020/02/sportowiec-roku-wieslaw-orzol-jpg_5e50cb4c0b1c2

Sam szkoleniowiec zaliczył egzamin na stopień mistrzowski 5 dan i należy do ekskluzywnego grona wybitnych mistrzów karate. Od grudnia 2019 roku może poszczycić się zaszczytnym tytułem shihana, który uzyskał po zdaniu 5-dniowego egzaminu w Tokio.

W sezonie 2019 podopieczni shihana Wiesława Orzoła uzyskiwali niezwykle wartościowe wyniki sięgając po medale mistrzostw Europy, Pucharu Europy, mistrzostw Polski, Pucharu Polski oraz dostąpili zaszczytu udziału w mistrzostwach świata.

- Jestem totalnie zaskoczony, no ale serdecznie dziękuje kapitule, że mnie wybrała. Dziękuję również swoim trenerom, bo dzięki nim tutaj jestem. Dziękuję też naszym zawodnikom, zawodniczkom, rodzicom i wszystkim, którzy wspierają nasz klub - powiedział shihan Wiesław Orzoł podczas gali plebiscytu Sportowiec Roku 2019.

Zobacz w poniższym materiale filmowym pełną rozmowę z shihanem Wiesławem Orzołem, który został wybrany przez kapitułę plebiscytu Trenerem Roku 2019.