Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Teatr


Koniec współpracy miasta z Teatrem Scena Kotłownia

Teatr Scena Kotłownia od 2005 funkcjonuje dzięki między innymi przekazywanej przez miasto dotacji. Jednak 17 lutego 2020 roku, na biurko placówki trafiło pismo z ratusza informujące o zakończeniu kontynuacji porozumienia w sprawie otrzymywanego przez teatr stałego miesięcznego dofinansowania.

2018/11/furie-kotlownia-jpg_5bf282b0947cf

Wiadomość o zakończeniu współpracy z miastem Teatr Scena Kotłownia zamieścił na swoim profilu facebookowym:

- W dniu 17 lutego 2020 roku Teatr Scena Kotłownia otrzymał od Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka pismo, z którego wynika, że w 2020 roku nie będzie już kontynuacji porozumienia i nie będziemy otrzymywać z budżetu miasta stałej miesięcznej dotacji czytamy na profilu facebookowym Teatru Scena Kotłownia.

Czy brak stałej dotacji oznacza koniec działalności ostrowskiego teatru? Kotłownia będzie funkcjonowała tymczasowo przy ulicy Bolesława Prusa. Przed teatrem stoi jednak nie lada wyzwanie, czyli poszukiwanie innych form dotacji.

- Pomimo braku tego dofinansowania mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej związani z Teatrem Scena Kotłownia kontynuują działalność teatru w siedzibie tymczasowej przy ulicy Bolesława Prusa i poszukują innych form finansowania tej cennej społecznej inicjatywy. Dziękujemy obecnym i przeszłym władzom samorządowym naszego miasta za długoletnie wsparcie naszych prac - poinformował Teatr Scena Kotłownia na profilu facebookowym. 

Tak jak do tej pory mieszkańcy mogą wspierać ostrowski teatr Scena Kotłownia, poprzez stowarzyszenie OTIKO lub organizowane przez teatr zbiórki.