Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Intensywny styczeń i luty w OKKK (zdjęcia)

Styczeń i luty w Ostrowskim Klubie Karate Kyokushinkai okazały się bardzo obfite w wydarzenia. Reprezentanci rywalizowali m.in. w belgijskiej Antwerpii i w mistrzostwach Mazowsza w Górze Kalwarii.

2020/03/karate-okkk-03-20-004-jpg_5e62394a65505 Fot. archiwum klubu

Seniorka Michalina Chrobot wzięła udział w mistrzostwach Europy w karate w belgijskiej Antwerpii. Były to eliminacje do pierwszych mistrzostw świata, w których mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich organizacji karate kyokushin. Pierwsza walka przebiegła bardzo efektownie i zawodniczka OKKK weszła do ósemki. Jednak w kolejnej walce Michalina doznała kontuzji i nie mogła kontynuować walki, co oznaczało że niestety przegrała. Mimo wszystko można uznać ten start za bardzo dobry. Szansa na start w Japonii była blisko.

Pod koniec stycznia w dojo Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai odbył się osiemnasty turniej klubowy. Wzięło w nim udział 60 najmłodszych zawodników ze wszystkich sekcji. Karateków dopingowali rodzice, dziadkowe i koledzy. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: kata, walka na tarczy i kumite.

Podczas ferii zimowych odbył się obóz zimowy. Karatecy z Ostrowi Mazowieckiej szkolili się w Wiśle. W ciągu pięciu dni intensywnych treningów stoczono 100 walk sparingowych, starsi zawodnicy mieli dodatkowy trening siłowo-wytrzymałościowy oraz zaawansowany w kata.

W miniony weekend ostrowscy karatecy rywalizowali w mistrzostwach województwa mazowieckiego w Górze Kalwarii. Troje reprezentantów OKKK stanęło na podium. Aleksander Cydejko zajął drugie miejsce w kategorii do 50 kg, a Ewa Pasek w kategorii juniorek do 55 kg oraz Zuzanna Pasek w kategorii dzieci do 35 kg stanęły na najniższym stopniu podium.