Opublikowano . Mazowieckie | Kultura i rozrywka | Teatr


Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich. To już dwudziesta edycja wydarzenia dla młodych adeptów aktorstwa

Już po raz dwudziesty młodzi aktorzy amatorzy z województwa mazowieckiego spróbują swoich sił podczas Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich. W tym roku finał festiwalu odbędzie się w Radomiu. To okazja do zaprezentowania swojego talentu oraz wielka szansa dla młodych aktorów z całego województwa.

2020/02/teatr-jpg_5e37f42d39573

Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich ma już 20 lat i na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń amatorskiego ruchu teatralnego na Mazowszu.

- Głównym celem festiwalu jest prezentacja dorobku młodzieżowych i dziecięcych zespołów teatralnych, ale to, co naprawdę ważne, dzieje się również między pokazami spektakli. To czas rozmów, wzajemnych inspiracji i swoistego artystycznego networkingu - zbierania nowych pomysłów, zdobywania znajomości, wymiany doświadczeń, pobudzania aktywności i budowania relacji, które w przyszłości mogą przerodzić się w wiele cennych inicjatyw. Festiwal to również okazja do promocji nowych form pracy teatralnej wśród instruktorów grup, wymiany dobrych praktyk, inspiracji czy warsztatów - czytamy na stronie MIK.

Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych - teatry dziecięce (szkoła podstawowa) i młodzieżowe (liceum). W festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (m.in. małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu).

Półfinały odbywają się w Ostrołęce, Ciechanowie, Łochowie i w Radomiu. Ośrodki organizujące półfinały typują do finału jeden zespół młodzieżowy oraz maksymalnie dwa zespoły dziecięce. Podczas finału odbywają się warsztaty teatralne, happeningi, spektakle gościnne oraz dyskusje. Ważną częścią finału festiwalu są konsultacje merytoryczne dla opiekunów grup teatralnych.

Tradycyjnie finał Festiwalu odbywa się w siedzibie teatru, który zdobył nagrodę główną w kategorii młodzieżowej w poprzedniej edycji.

Festiwal odbędzie się 19-20 czerwca 2020 r. w sali widowiskowej przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Filipa Neri w Radomiu, ul. Grzybowska 22.

Więcej informacji na stronie Mazowieckiego Instytutu Kultury.