Opublikowano . Mazowieckie | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Papierosy z garażu

Około 900 tysięcy złotych mógł stracić budżet państwa gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek. Zatrzymanej osobie postawiono zarzut przechowywania wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Za nielegalne posiadanie towaru bez znaków akcyzy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

2020/03/papierosy-jpg_5e660a0e01f13 Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Dzięki współpracy funkcjonariuszy mazowieckiej KAS z policjantami wydziału do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach na jednej z prywatnych posesji w powiecie siedleckim ujawniono skład papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W efekcie przeszukania garażu znajdującego się na prywatnym terenie ujawniono 36 303 paczki zawierające po 20 szt. papierosów i siedem opakowań typu "Pizza" po 4000 sztuk papierosów oraz 11 kg tytoniu ciętego do palenia. Wartość towaru oszacowano na kwotę ponad pięćset tysięcy złotych.

Mając podejrzenie, że na posesji właściciela garażu może znajdować się więcej wyrobów nielegalnego pochodzenia dokonano przeszukania domu mieszkalnego i pozostałej części nieruchomości. W jego wyniku ujawniono kolejne, nielegalne papierosy oraz tytoń.

Gdyby towar trafił na rynek, wartość uszczuplenia podatkowego wyniosłaby prawie 900 tys. zł. Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a właściciel posesji został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Siedlcach.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.