Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Piłka nożna


Pięć zwycięstw i trzy porażki Ostrovii w okresie przygotowawczym

Podopieczni trenera Pawła Kowalczyka mają za sobą ciężki okres. W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka Ostrovia Ostrów Mazowiecka rozegrała osiem meczów sparingowych. Pięć z nich wygrała i trzy przegrała.

2019/02/ostrovia-sparing-wilczewski-jpg_5c65375297d86

W pierwszym starciu lepszy od Ostrovii okazał się MKS Przasnysz. Czwartoligowiec wygrał 2:0. Następnie przyszły dwa zwycięstwa, z Czarnymi Węgrów 6:1 i KS Wąsewo 4:2. Z drużyną z Węgrowa bramki strzelali Michał Zawistowski (trzy), Kamil Małkiński, Damian Kopacz i Emil Barzał. Z kolei bramkarza Wąsewa pokonywali dwukrotnie Michał Zawistowski i Ernest Augustyniak.

W kolejnej grze kontrolnej podopieczni trenera Pawła Kowalczyka ulegli Sparcie Szepietowo 0:3. W następnych meczach Ostrovia odniosła trzy wygrane. Najpierw żółto-zieloni pokonali Wymakracza Długosiodło 5:1 - Piotr Zacheja (trzy), Damian Kopacz, Szymon Kaczyński, a następnie wygrali z LKS Ostrówek 6:0 - Patryk Gromek (trzy), Paweł Korzeb, Jakub Małkiński, Emil Barzał i Bartnikiem Myszyniec 2:1 - Piotr Zacheja i Ernest Augustyniak.

W ostatnim meczu przed potyczkami ligowymi Ostrovia dostała porządną lekcję futbolu od Makowianki. Piłkarze z Makowa Mazowieckiego rozgromili żółto-zielonych aż 9:2. Bramki dla Ostrovii strzelali Dawid Wilczewski i Damian Kopacz.

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Ostrovia zmierzy się w Ciechanowie z miejscowym MKS. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 14 marca o godz. 13.00.