Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Dobry start ostrowskich karateków w Chełmie (zdjęcia)

Podopieczni sensei Radosława Grabowskiego i sensei Tomasza Marcjaniaka rywalizowali w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Chełmie. Reprezentanci Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli cztery miejsca w strefie medalowej.

2020/03/karate-okkk-chelm-03-20-0010-jpg_5e6f75466f15e Fot. archiwum klubu

Zawody w Chełmie, w niedzielę 8 marca, odbyły się w cieniu walki z koronawirusem. Mimo tego, turniej zgromadził ponad 360 zawodników z 42 klubów, z czterech województw północno-wschodniej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało siedmiu zawodników, którzy wywalczyli cztery wysokie
miejsca na podium.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy w technicznej konkurencji kata. Ewa Pasek w kategorii juniorek zajęła drugie miejsce spośród osiemnastu zawodniczek. Podobnie Bartosz Równy w kategorii juniorów młodszych. Obydwoje karatecy po pierwszej turze zajęli trzecie miejsca, a podczas tury finałowej awansowali na drugie pozycje.

W kumite zawodnicy reprezentujący OKKK również zaliczyli dobre występy. W bardzo licznych kategoriach
młodzików, Tomasz Parafiński wywalczył drugie miejsce a Kacper Podbielski stanął na trzecim stopniu podium. Obydwaj w drodze po medale stoczyli po trzy walki.

Pozostali zawodnicy również stoczyli dobre pojedynki, jednak nie stanęli na podium. Ewa Pasek w kumite seniorek zajęła szóste miejsce, Filip Pasek w kumite juniorów młodszych był siódmy. Kacper Frączyk - junior młodszy po wyrównanej walce przegrał awans do ósemki.

- Poziom sportowy zawodów stał na bardzo wysokim poziomie, a medale wywalczone zostały przez naszych zawodników w najliczniej obsadzonych kategoriach - wyjaśnia sensei Radosław Grabowski.

Podczas zawodów zarówno sensei Radosław Grabowski, jak i sensei Tomasz Marcjaniak opiekowali się zawodnikami i sekundowali podczas walk.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin odbyły się w niedzielę 8 marca w Chełmie.


Zobacz zdjęcia: Dobry start ostrowskich karateków w Chełmie (zdjęcia)

1/21
2/21
3/21
4/21
5/21
6/21
7/21
8/21
9/21
10/21
11/21
12/21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.