Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Groźny wypadek na S8 w Dybkach. 15-latek przetransportowany do szpitala w Warszawie

Na drodze serwisowej S8 w Dybkach (gm. Ostrów Mazowiecka) doszło wczoraj wieczorem do groźnego wypadku drogowego z udziałem kierującego volkswagenem, rowerzysty i pieszej. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala.

2018/08/policja-wypadek-jpg_5b61b17987471

O szczegółach tego zdarzenia poinformowała nas sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

- Policjanci pracując na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 46-latek jadąc w kierunku Przyjm podczas wyprzedzania uderzył w jadącego w tym samym kierunku 15-letniego rowerzystę. Obok kierującego jednośladem biegła 25-latka, na którą przewrócił się 15-latek - wyjaśnia rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

W wyniku uderzenia do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej została przewieziona 25-latka, natomiast 15-latek został przetransportowany do szpitala w Warszawie.

- Kierujący autem został zbadany na stan trzeźwości. Kontrola wykazała, że miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie - dodaje sierż. szt. Marzena Laczkowska.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z wydziałem kryminalnym KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod numerem tel. (29) 746-92-40 lub dyżurnym ostrowskiej policji - tel. (29) 746-92-00. Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności tego zdarzenia.