Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki


Srebro i brąz brokowskich karateków w Chełmie

Na początku marca br. w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

2020/03/mistrzostwa-bkkk-jpg_5e787ae0bcce3 Fot. archiwum klubu

W turnieju wzięło udział 364 zawodników z 42 klubów. BKKK reprezentowały dwie zawodniczki - Zofia Perzan i Oliwia Stanaszek.

- Obie zawodniczki startowały wśród juniorek młodszych w kategorii plus 55 kilogramów. Zarówno Zosia, jak i Oliwia zdecydowanie i jednogłośnie wygrały swoje pojedynki w eliminacjach - wyjaśnia sensei Zbigniew Wójcicki.

W strefie medalowej Zofia dotarła do finału, w którym nie zdołała pokonać swojej rówieśniczki. Oliwia zaś w walce o finał uległa swojej rywalce zdobywając finalnie brązowy medal.

- Dwa medale na tak licznie obsadzonych mistrzostwach są naszym dużym sukcesem. Rywalizacja z mocnymi klubami nie jest łatwa - dodaje sensei Zbigniew Wójcicki z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin odbyły się 8 marca br. w Chełmie.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.