Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Mieszkaniec powiatu ostrowskiego na gościnnym występie

Na okres trzech miesięcy musi pożegnać się z prawem jazdy pirat drogowy. Funkcjonariusze z ostrołęckiej grupy "Speed" udaremnili dalszą jazdę 47-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego, który w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

licznik_predkosc_06_04_17

Do wykroczenia doszło w środę 25 marca w Perzanowie na terenie powiatu makowskiego.

- Kierujący fordem, 47-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, za jazdę z prędkością 104 km/h został ukarany 500 złotowym mandatem połączonym z 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy - informuje podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Prędkość jest głównym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. Dlatego policjanci nieprzerwanie apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze.

- Nie wszystkich wypadków da się uniknąć, ale zdejmując nogę z gazu możemy ograniczyć ich konsekwencje i zwiększyć szanse na przeżycie własne i innych! Przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń prędkości, tylko takie działanie uchroni nas przed utratą często zdobytego z dużym trudem prawa jazdy - apeluje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.