Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Policja


Śmiertelny wypadek na trasie Ostrów Mazowiecka - Różan. Nie żyje 77-letni mężczyzna (zdjęcia)

Jedna osoba zginęła w poważnym wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło dziś po południu na trasie Ostrów Mazowiecka - Różan. Droga jest zablokowana. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracuje kilka policyjnych załóg, żeby jak najszybciej udrożnić ruch.

2020/03/smiertelny-wypadek-ponikiew-jpg_5e7e1998f014c

Do wypadku doszło w piątek 27 marca około godz. 14.00 w miejscowości Ponikiew Duża (gm. Goworowo). Jak informuje oficer prasowy ostrołęckiej policji podkom. Tomasz Żerański, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 77-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracuje kilka policyjnych załóg, aby jak najszybciej udrożnić ruch.

- Jedni wykonują czynności procesowe mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, natomiast pozostali wyznaczają objazdy wspólnie ze strażą pożarną i kierują ruchem drogowym - mówi podkom. Żerański.

Objazdy:
- od Różana przez Czarnowo i Kunin,
- od Ostrowi Mazowieckiej przez Grodzisk i Czarnowo.

Droga może być zablokowana jeszcze przez około trzy godziny. Policja apeluje do wszystkich o omijanie miejsca zdarzenia i ostrożność.

Aktualizacja:
W tragicznym wypadku w Ponikwi Dużej zginął 77-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Senior wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volvo. Niestety sprawca wypadku zapłacił najwyższą cenę.

- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 77-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierujący nissanem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej od strony Grodziska, wymusił pierwszeństwo na jadącym od strony Ostrowi Mazowieckiej kierowcy volvo. Senior kierujący nissanem zginął na miejscu, a kierowca volvo trafił do szpitala - mówi podkom. Żerański.

Policjanci przypominają o obowiązku dokładnego upewnienia się, że swoim manewrem na drodze nie sprowadzimy zagrożenia na innych uczestników ruchu. Jest to szczególnie ważne podczas zbliżania się do skrzyżowań i przejść dla pieszych, dlatego mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności i uważną jazdę.


Zobacz zdjęcia: Śmiertelny wypadek na trasie Ostrów Mazowiecka - Różan. Nie żyje 77-letni mężczyzna (zdjęcia)

1/14
2/14
3/14
4/14
5/14
6/14
7/14
8/14
9/14
10/14
11/14
12/14