Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Apel do rodziców oraz uczniów: przestrzegajcie obowiązujących zaleceń i unikajcie skupisk!

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu opracował apel do rodziców oraz uczniów. Ma on na celu uczulenie rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym były respektowane.

2020/03/policja-kontrola-kwarantanna-domowa-jpg_5e75edd14f3bf

Apel za pośrednictwem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty został przekazany do dyrektorów szkół i placówek oświatowych z terenu województwa mazowieckiego. Dyrektorzy z kolei upowszechnią go poprzez komunikaty na stronach szkół i za pomocą dzienników elektronicznych.

- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, zamknięcie szkolnych placówek oświatowych ma na uwadze ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a zaleceniem dla dzieci oraz młodzieży jest przede wszystkim unikanie skupisk ludzi - podkreśla mł. asp. Karolina Nowocin.

Mimo zaleceń wielu młodych ludzi ich nie przestrzega.

- Apel ma na celu uczulenie rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwiększyli nadzór nad dziećmi i dopilnowali, aby wytyczne związane z bezpieczeństwem epidemicznym były respektowane. Z kolei do dzieci apelujemy o stosowanie się do zaleceń, w szczególności zaniechanie kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach - zaznacza funkcjonariuszka policji.