Opublikowano . Mazowieckie | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


60 kg kokainy w kontenerach

Krajowa Administracja Skarbowa wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz służbami holenderskich organów podatkowych przechwyciła narkotyki o wartości ponad 25 mln zł. Kokaina była ukryta w kontenerach dwóch statków. Przejęcie 35 kg kokainy nastąpiło w porcie morskim w Rotterdamie, kolejne 25 kg ujawniono w Gdańsku.

2020/04/kas-kokaina-jpg_5e86e2fd87615 Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze mazowieckiej i pomorskiej KAS wraz z funkcjonariuszami CPŚP zajęli 25 kg kokainy wysokiej jakości w ostatnich dniach ukrytej w kontenerze chłodniczym na statku, który wpłynął do Portu w Gdańsku. Towar ukryty był w przestrzeni agregatu elektrycznego kontenera chłodniczego.

Dostęp do nielegalnego towaru znajdującego się w luku towarowym ładowni był utrudniony i wymagał użycia specjalistycznego sprzętu. Tutaj nieocenione okazały się umiejętności oraz doświadczenie funkcjonariuszy pomorskiej KAS, którzy korzystając z uprzęży linowych i technicznego sprzętu do kontroli, dotarli do kontenera. Wewnątrz ukrytych było 25 paczek zawierających podejrzaną substancję. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to kokaina.

Wcześniejsze ujawnienie 35 kg kokainy miało miejsce w porcie morskim w Rotterdamie. Efektem wspólnych działań służb polskich oraz holenderskich było ujawnienie w połowie marca i zabezpieczenie 35 kilogramów czystej kokainy ukrytej w klimatyzatorze kontenera.

Łącznie, funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami CBŚP przy współpracy ze służbami holenderskimi wyeliminowali z rynku 60 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż 25 mln zł.

Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za zorganizowanie przemytu.

- Kolejny raz sprawdziła się zasada wysokiej efektywności skoordynowanych działań współpracujących służb. Dzięki temu 60 kg kokainy nie trafi na europejski czarny rynek - powiedział Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.