Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Piłka nożna


Program "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich". Przedłużono termin rozstrzygnięcia naboru

Do piątku 24 kwietnia miał zostać przeprowadzony nabór wniosków do programu "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich". Ministerstwo Sportu postanowiło przedłużyć termin rozstrzygnięcia programu, którego założeniem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego.

2020/04/pilka-nozna-jpg_5ea29c5d24282

Termin rozstrzygnięcia naboru wniosków do programu "Certyfikacji Szkółek Piłkarskich" został przesunięty i nastąpi do 15 maja 2020 roku.

- Projekt skierowany jest do podmiotów prowadzących szkolenie piłkarskie dzieci w wieku 5-13 lat. Jego fundamentalnym założeniem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego szkółek piłkarskich poprzez m.in. wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, wsparcie merytoryczno-finansowe osób prowadzących zajęcia oraz skuteczny monitoring realizacyjny - informuje Ministerstwo Sportu.

Głównymi celami programu są upowszechnianie i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, standaryzacja szkolenia sportowego w obszarze kompetencyjnym oraz infrastrukturalnym, podniesienie jakości szkolenia sportowego w piłce nożnej, stworzenie sieci szkółek piłkarskich funkcjonujących na trzech poziomach jakościowych według jednolitych standardów szkoleniowo-infrastrukturalnych, podniesienie jakości szkolenia i kompetencji kadr trenerskich oraz wzrost liczby osób uprawiających piłkę nożną.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest minister sportu. Na realizację programu w 2020 roku przeznacza się kwotę 35 milionów złotych.

W ramach projektu dofinansowane może być m.in. wynagrodzenie trenerów prowadzących zajęcia w szkółkach piłkarskich w wysokości maksymalnie do 50 zł za godzinę, wynajem obiektów sportowych, zakup sprzętu sportowego, ubezpieczenie uczestników zadania i trenerów, a także organizacja obozów sportowych.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.