Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe


Rząd odmraża sport. Od 4 maja zajęcia dla maksymalnie 6 osób

Od poniedziałku 4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym - poinformowała podczas wczorajszej konferencji prasowej Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu. Oznacza to, że do treningów będą mogli wrócić m.in. piłkarze i lekkoatleci.

2020/04/odmrozenie-sport-jpg_5ea67c546fb91

- Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie, obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków - mówiła minister sportu.

Od 4 maja zostaną udostępnione stadiony sportowe, boiska szkolne i wielofunkcyjne - w tym orliki, a także infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, pola golfowe, stadniny koni oraz obiekty tj. strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. Na danym obiekcie będzie mogło przebywać maksymalnie sześć osób.

W przypadku kortów tenisowych, w II etapie, zostaną udostępnione obiekty otwarte i półotwarte. Będzie obowiązywał limit czterech osób na kort.

Podczas zajęć będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa tj. zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy - w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, przebywając np. na boisku nie ma już tego obowiązku, ograniczona ilość osób, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt, korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Opracowano także kolejne etapy powrotu do sportowej rzeczywistości. Będą one wdrażane w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. W etapie III będą wprowadzone zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych. Z kolei etap IV zakłada działalność związaną ze sportowe w infrastrukturze o charakterze zamkniętym, tj. klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, badmintona, sportów walki i kręgielni. Do tego będzie można organizować imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.