Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych

Mazowiecka KAS dba o to, aby zwroty podatku następowały w jak najkrótszym czasie, mimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń. Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły już ponad miliard złotych na konta swoich klientów.

2019/01/pieniadze-500zl-jpg_5c3ef74e8a25d

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane.

- Wykonujemy swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie narzędzia internetowe. W tym roku zwróciliśmy podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku, co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie - informuje Mazowiecka KAS.

W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów.

KAS na bieżąco dokonuje także rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 4 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

- Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS - dodaje Krajowa Administracja Skarbowa.

Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.