Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Nieodpowiedzialna niedzielna jazda trzech kierowców

Ostrowscy policjanci w minioną niedzielę zatrzymali trzech kierowców - nietrzeźwego, z zakazem kierowania oraz z cofniętymi uprawnieniami.

policja_kogut_10_08_17

W pobliżu Orła, w niedzielne popołudnie, ostrowscy policjanci zatrzymali kierującego citroenem. 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował autem pomimo cofniętych uprawnień, ponadto mężczyzna przekroczył o 43 km/h dozwoloną prędkość.

W niedzielny wieczór na obwodnicy miasta, 26-latek z powiatu ostrowskiego kierował fiatem w stanie nietrzeźwości, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów niezbędnych podczas kontroli drogowej.

Tego samego dnia, również wieczorem, w Lubotyniu-Morgach policjanci zatrzymali 80-letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego kierującego daihatsu. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych dodatkowo pobrano od niego krew z uwagi na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości.

- Przypominamy, że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za złamanie sądowego zakazu np.kierowania pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - informuje sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.