Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Przyłbice i maseczki dla ostrowskiej policji

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla wszystkich. Policjanci ze względu na pełnioną służbę nie mogą wykonywać swoich obowiązków zdalnie, codziennie muszą podejmować interwencje w domach, zatrzymują sprawców przestępstw, czy nietrzeźwych kierowców. Z pomocą przychodzą im ludzie o dobrych sercach, którzy przekazują im maseczki i przyłbice.

2020/05/maseczki-utw-policja-jpg_5ec4fe8d6f108 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

- Podczas wykonywania codziennych zadań w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom oraz ich rodzinom. Wśród ostrowskiej społeczności są osoby, które rozumieją specyfikę trudnej służby w policji i wspierają nas podczas panującej pandemii koronawirusa - wyjaśnia sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa ostrowskiej policji.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi od lat współpracują ostrowscy policjanci, własnoręcznie uszyli, a następnie przekazali funkcjonariuszom 40 maseczek. Nie zapomnieli o ostrowskich funkcjonariuszach właściciele studia fotograficznego z Sadownego, którzy przekazali po raz drugi przyłbice wyprodukowane na drukarce 3D. Przyłbice to dodatkowa ochrona dla policjantów w przypadku podejrzenia zarażania koronawirusem u osoby, wobec której będą interweniować.