Opublikowano . Mazowieckie | Firmy i instytucje | Urząd Skarbowy


KAS i policja rozbiły grupę przestępczą obracającą fikcyjnymi fakturami (wideo)

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa i funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji wykryli przestępstwo skarbowe w branży budowlanej. Nielegalna działalność polegała na wykorzystywaniu faktur, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji. Ponad 30 mln zł mógł stracić Skarb Państwa w wyniku działalności fikcyjnych spółek. 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało zatrzymanych.

2020/05/kas-policja-grupa-przestepcza-jpg_5ec622cfcdacc Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

KAS i policja, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, zatrzymały 14 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o zbrodnię podrobienia faktur VAT. Grupa przestępcza działała w latach 2010-2017 na terenie Warszawy, Łodzi i Mińska Mazowieckiego.

Nielegalna działalność była oparta na wykorzystywaniu fikcyjnych faktur, wystawianych przez firmy z Mazowsza, na rzecz podmiotów zarządzanych m.in. przez zatrzymanych obcokrajowców. Nierzetelne faktury, nieodzwierciedlające rzeczywistych transakcji, wykazywane były w deklaracjach podatkowych, co prowadziło do zaniżania wartości należnego podatku i skutkowało nienależnymi zwrotami.

Wobec 13 podejrzanych zastosowano areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy, a jedna zatrzymanych osób jest pod dozorem policji. Wśród zatrzymanych są zarówno obywatele Polski i cudzoziemcy.

Podejrzanym, którzy usłyszeli zarzut wystawiania pustych faktur VAT, grożą kary do 25 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.