Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Koszykówka

Sokoły mistrzami Mazowsza w koszykówce 3x3

Na boisku wielofunkcyjnym Omega w sobotę 27 czerwca odbył się turniej o mistrzostwo Mazowsza w koszykówce 3x3 kategorii do 23 lat mężczyzn. Reprezentanci ostrowskiego Sokoła zdobyli mistrzostwo, wygrywając wszystkie spotkania i w każdym pokonując przeciwników przed czasem.

2020/07/sokoly-3x3-u23-jpg_5efc2f671d505

W turnieju walczącym o mistrzostwo Mazowsza zmierzyło się 18 drużyn podzielonych na 4 grupy, w których ostrowski Sokół reprezentowały aż cztery zespoły. Do ćwierćfinałów awansowały po 2 najlepsze drużyny z 4 grup gdzie przegrany odpadał z gry dalszych rozgrywkach. W pierwszym półfinale zmierzył się ostrowski Sokół z HydroTruckiem SkyTattoo z Radomia. Reprezentanci ostrowskiego powiatu dość gładko pokonali radomski zespół 21:14, czekając na finałowego przeciwnika. W drugim półfinale MKS Pruszków pokonał KK UW Warszawa 10:8, dołączając do wielkiego finału.

W meczu o 3 miejsce HydroTruckiem SkyTattoo pokonał KK UW Warszawę 21:16 zapewniając sobie awans finałowego turnieju o Mistrzostwo Polski. W wielkim finale ostrowski Sokół w składzie Bogdan Izrailewski, Kiryl Dziatchuk, Krystian Tyszka i Patryk Kędel, zdominował MKS Pruszków wygrywając przed czasem 21:13.Trzy najlepsze drużyny uzyskały awans do finałowego turnieju Mistrzostw Polski gdzie powalczą o tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju.