Opublikowano . Mazowieckie | Sport | Piłka nożna


Gdzie i jak spersonalizować stroje sportowe?

Stroje sportowe, szczególnie te, które mają być oficjalnymi zestawami meczowymi, muszą być wyraźnie spersonalizowane.

2020/07/stroj-siatkarski-peha-army-czarny-jpg_5f1000e1c60ec

Na klasyczne, standardowe oznaczenie koszulki sportowej składa się numer przypisany do zawodnika, logotyp sponsora (jeśli zespół takiego ma), nazwisko lub pseudonim zawodnika, nazwę klubu lub drużyny itp. Czasami zlecenie personalizacji może uwzględniać również herb miasta/gminy itp. Jak i gdzie najlepiej wykonać nadruki na odzieży sportowej, aby były trwałe i widoczne?

Nadruk u producenta strojów, czy oddzielnie?

Są dwie możliwe ścieżki personalizacji strojów sportowych. Pierwszą z nich jest zamówienie strojów oddzielnie i realizacja nadruków w innym miejscu. Niestety w praktyce bardzo często zdarza się, że rodzi to dodatkowe koszty i wydłuża ogólny czas realizacji i finalizacji strojów sportowych. Lepszym rozwiązaniem jest zamówienie kompletów u producenta (np. PEHA), który umożliwia również personalizację bezpośrednio w swoim zakładzie. Dzięki temu już na samym początku tj. podczas składania zamówienia można wybrać nie tylko kolorystykę rodzaj stroju i design, ale również od razu zaplanować niezbędne nadruki.

2020/07/stroj-siatkarski-peha-energy-czarno-turkusowy-jpg_5f100104977cf

Wybór metody nadruku

Wybór docelowej metody personalizacji jest bardzo ważny. W głównej mierze to on będzie decydować o trwałości i prezencji strojów. Komplety sportowe do piłki nożnej, stroje siatkarskie i koszykarskie są z reguły intensywnie użytkowane. Nie da się ukryć, że po każdym meczu i treningu są dodatkowo poddawane częstemu praniu, co z pewnością nie sprzyja nadrukom naklejanym. To właśnie one po jakimś czasie mogą nieestetycznie odklejać się i pękać, co sprawia, że nawet najlepszej jakości dzianina sportowa szybko traci na prezencji. Polska marka sportowa PEHA oferuje, według wielu opinii, najlepszą alternatywę – trwały nadruk sublimacyjny, który w dużym skrócie jest po prostu projektem wtopionym we włókna materiału. Dzięki niemu nie ma obaw o odklejanie się, czy kruszenie. Kolory są trwałe a kontury ostre.

2020/07/stroj-siatkarski-peha-vega-bialo-czerwony-jpg_5f10011bdbaae

Koszty personalizacji odzieży sportowej są naprawdę dość szerokie. Można i warto szukać jednak oszczędności. W przypadku zamówienia określonej liczby sztuk kompletów sportowych najlepsi producenci oferują wykonanie sublimacji całkowicie gratis. Dla przykładu — w przypadku polskiej marki PEHA, na bezpłatną sublimację mogą liczyć zespoły, którym uda się złożyć zamówienie powyżej 6 sztuk koszulek/kompletów, co w przypadku większości sportów drużynowych i liczby zawodników na boisku, nie jest raczej problematyczne.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.