Środowiskowy Dom Samopomocy mający swoją siedzibę przy ulicy Warchalskiego rozszerza swoją działalność. W nowej pracowni, o którą poszerzy się ŚDS w Ostrowi Mazowieckiej będą odbywać się zajęcia z rękodzieła.
Obrabiane będzie szkło: witraż metodą Tiffany’ego, mozaika szklana, grawerowanie szkła, zdobienie szkła za pomocą wytrawiania, fusing. Zajęcia w pracowni będzie prowadziła terapeutka Agata Pieńkos, która ukończyła w Łucznicy kurs „Witraż I stopień”. Natomiast 15 lipca odbyły się całodniowe warsztaty garncarskie, które prowadził instruktor ceramiki Adam Murach.
Zajęcia były bezpieczne, odbywały się w małych grupach. Warsztaty miały na celu wytwarzanie naczyń użytkowych i ozdobnych, które będą służyły w pracowni kulinarnej Środowiskowym Domu Samopomocy.

💬 Komentarze (0)