Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Książka


Ostrowskie muzeum wydało książkę (zdjęcia, wideo)

Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej wychodzi na przeciw osobom zainteresowanym historią- muzeum wydaje książkę na temat Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie. Książka opowiada o latach świetności szkoły.

2020/07/muzeum-wydawnictwo-ksiazka-patrioryzm-1-15-jpg_5f2283c07ef1b

Spotkanie autorskie odbyło się 29 lipca w Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej. Wieczór rozpoczął się od zaśpiewania kilku patriotycznych piosenek, następnie właściciel muzeum przywitał zgromadzonych gości. Głównym punktem spotkania było przemówienie samego autora- Jerzego Dąbrowskiego. Pan Jerzy, mimo że z wykształcenia nie jest historykiem, to już od młodego wieku interesował się historią. Za młodu zaczął zbierać informacje odnośnie swojego zmarłego podczas wojny ojca, co poskutkowało zdobyciem ogromu wiedzy na temat minionych lat. Tak się fortunie stało, że ojciec Pana Jerzego edukował się na oficera akurat w Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, to skłoniło go do napisania książki. Na spotkanie przybyło wiele osób zainteresowanych książką, historią oraz samym jej autorem.

Autorem książki jest Jerzy Dąbrowski, który w czasie zbierania materiałów i researchu korzystał przede wszystkim z zasobów Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej. Książka opowiada o Szkole Podchorążych Piechoty, która miała bardzo bogatą historię. Szkoła należała do tradycji Szkoły Rycerskiej Korpusu Kadetów, założonej w 1765 roku przez samego Króla Augusta Poniatowskiego. Jednym z jej absolwentów był Piotr Wysocki- inicjator Powstania Listopadowego.

Film relacjonujący wydarzenie do obejrzenia poniżej.


Zobacz zdjęcia: Ostrowskie muzeum wydało książkę (zdjęcia, wideo)

1/276
2/276
3/276
4/276
5/276
6/276
7/276
8/276
9/276
10/276
11/276
12/276

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.