Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Pożyczki płynnościowe dla mazowieckich przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego, którzy w swojej działalności gospodarczej odczuli skutki pandemii COVID-19, mogą liczyć na wsparcie samorządu Mazowsza. Właśnie dziś rusza Mazowiecka Pożyczka Płynnościowa, która umożliwi im ubieganie się o preferencyjne pożyczki i odroczenie spłat. Do rozdysponowania jest ok. 80 mln zł ze środków RPO WM 2014-2020. 

pozyczka

W ramach Mazowieckiej Pożyczki Płynnościowej przedsiębiorcy mogą uzyskać na bardzo korzystnych warunkach pożyczkę w wysokości maksymalnie 500 tys. zł. Mogą również ubiegać się o odroczenie jej spłaty. Okres karencji może wynieść nawet 12 miesięcy, a okres spłaty do 5 lat. 

"To nasza odpowiedź na trudną sytuację, w jakiej znaleźli się mazowieccy przedsiębiorcy. Nie da się ukryć, że spowolnienie gospodarcze wywołane pandemią bardzo osłabiło ich kondycję. Dlatego w ramach projektu Jeremie 2 uruchomiliśmy system pożyczek, z których będą mogły skorzystać firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, z wszystkich branż"
Marcin Wajda dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich UMWM w Warszawie. 

Pozyskane w ten sposób środki firmy mogą przeznaczyć na:

- wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US) oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy, ale formalnie na liście płac podwykonawców,
- zobowiązania publiczno-prawne MŚP,
- spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.,
- zatowarowanie, półprodukty itp.,
- wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania MŚP, których poniesienie niezbędne było po dniu 31 stycznia 2020 r.,
- bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu, pod warunkiem że udzielony kredyt, pożyczka czy leasing nie pochodzi ze środków EFSI, z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej lub zagranicznej.

Na realizację inicjatywy samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 80 mln zł unijnego wsparcia w ramach RPO WM 2014-2020. Szczegółowe informacje na temat uruchamianych pożyczek są dostępne na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego oraz u poszczególnych pośredników finansowych, zajmujących się udzielaniem pożyczek.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.