Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policyjna aplikacja do kontaktu z dzielnicowymi

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu - każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Policja stworzyła specjalną aplikację, aby każdy kto potrzebuje skontaktować się z dzielnicowym, mógł to zrobić jak najszybciej. 

2020/07/moja-komenda-jpg_5f2291f375f97

Aplikacja ta umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o dany rejon zamieszkania. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

"Moja Komenda" dostępna jest na telefony z Android i iOS. Usługa jest bezpłatna.

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś informacje, o tym że np. w jakichś miejscach dochodzi do przestępstw czy wykroczeń można o tym powiadomić dzielnicowego, który podejmie właściwe działanie by przeciwdziałać zagrożeniom.

O zaobserwowanych zagrożeniach można też informować Policję poprzez Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. "wandalizm" lub "nielegalne rajdy samochodowe". Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i będzie weryfikowane przez Policję.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.