Płeć piękna, piękna na boisku pomimo remisu na starcie sezonu

Sekcja kobieca KS Ostrovii wchodzi w sezon 2020/2021 z uśmiechem na ustach i w dobrych humorach. 05.09.2020r. był dla piłkarek z Ostrowi datą rozpoczynającą ligowe zmagania. Pierwszym rywalem kobiet z Ostrowi były zawodniczki Jantara Ostrołęka.

2020/09/ks-ostrovia-jantar-ostroleka-jpg_5f55c558c8282 KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:00 na boisku w Wąsewie. Sposób, w jaki piłkarki weszły w nowy sezon i pierwsza połowa spotkania z Jantarem to niesłychany optymizm i powód do dalszej mozolnej i ciężkiej pracy. Świetna organizacja gry, dyktowanie tempa spotkania i udowodnienie piłkarkom z Ostrołęki, że ostatni sparing i jego wynik, to wynik braku przygotowania i obycia z piłką przy nodze.

Umiejętność wykreowania sytuacji, łatwość w stworzeniu groźnej akcji pod bramką rywalek. KS Ostrovia na przerwę schodzi z wynikiem 2:0. Obydwie bramki zdobyła Izabela Lenarczyk po prostopadłych podaniach Amelki Skowrońskiej. Niestety, druga połowa to suma krótkiego przygotowania i potrzeby dalszego budowania swojej wytrzymałości.

Zmęczenie, które dało o sobie znać spowodowało stratę dwóch bramek, jednak nawet to nie jest powodem do pominięcia doskonałej postawy bramkarki - Justyny Kazanowskiej.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Remis, który patrząc na okoliczności jest czymś więcej. Optymizmem i świeżym powietrzem, który miejmy nadzieję ukierunkuje na jeszcze cięższą pracę, bo Drogie Panie - warto. Dałyście z siebie wszystko i było to widać na boisku.

Skład: Justyna Kazanowska, Paulina Pakieła, Aleksandra Wilk, Ada Grabowska, Marzena Dzierka, Alicja Kordyszewska, Natalia Komor, Karolina Piasecka, Klaudia Zaręba, Iza Lenarczyk, Amelia Skowrońska, Ewelina Grucelska, Kinga Nienałtowska, Patrycja Cichowska, Natalia Grucelska.