dodano: ,

| Strona główna | Ostrów Mazowiecka | |


Najlepsze szkoły w Ostrowi

Koperniczek i Technikum nr 1 najlepszymi szkołami w Ostrowi Mazowieckiej. Tak wynika z "Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych" opracowanego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej uplasowało się na 71. miejscu na Mazowszu i  na 366. w kraju (rok temu  szkoła zajmowała 385 miejsce)

Technikum nr 1  im. rotm. W. Pileckiego sklasyfikowano na 56. miejscu w naszym województwie, tuż za nim, bo na 65 pozycji znalazło się również Technikum nr 2 w ZS nr 2 w Ostrowi. Jednak żadne ostrowskie technikum nie zostało ujęte w rankingu krajowym.

Ranking przygotowano na podstawie kilku kryteriów, osobno dla liceów i dla techników, co związane jest z różnym charakterem tych szkół. Przy ocenie liceów pod uwagę brano sukcesy uczniów w olimpiadach (30 procent oceny), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (40 proc.) i opinię akademicką, czyli co o absolwentach poszczególnych placówek sądzą uczelnie wyższe (5 proc.).Natomiast na ostateczny wynik danego technikum składają się sukcesy uczniów w olimpiadach (20 proc.), wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matur z przedmiotów dodatkowych (20 proc.), wyniki egzaminów zawodowych (30 proc.) i opinia akademicka (5 proc.). Nowością w tegorocznym rankingu jest, że w wynikach olimpiad pod uwagę brano osiągnięcia uczniów nie tylko w konkursach krajowych, ale i międzynarodowych.

Poniżej wynik ostrowskich szkół w rankingu

Licea:
w rankigu ogóglnopolskim:

nazwa - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Ostrów Mazowiecka,  mazowieckie
pozycja w rankingu - 366
wynik z 2012 roku -  385
wynik w punktach - 41,21

w rankigu wojewódzkim
nazwa - Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Ostrów Mazowiecka,  mazowieckie
pozycja w rankingu - 71

Technika:
w rankingu wojewódzkim


Technikum nr 1 im. rotm. W. Pileckiego w ZS nr 1, Ostrów Mazowiecka,
pozycja w rankingu - 56
wynik w punktach - 39,11.

Technikum nr 2 w ZS nr 2, Ostrów Mazowiecka,
pozycja w rankingu – 65
wynik w punktach - 37,95.


Dodaj komentarz