Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Akcja policji - "Kierowco! Nie polujemy na zebrach"

Ostrowscy policjanci, dnia 11.09.2020r., zakończyli tygodniową akcję pt. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" skupioną na bezpieczeństwie młodych pieszych zwłaszcza w pobliżu szkół.

2020/09/kierowco-nie-pollujemy-na-zerbach-jpg_5f5f049997b69 KPP Ostrów Mazowiecka

Rozpoczyna się trzeci tydzień odkąd dzieci wróciły do szkół. Praktycznie od marca placówki edukacyjne świeciły pustkami, kierowcy zdążyli się przyzwyczaić do braku dzieci i młodzieży w pobliżu szkół.

W związku z tym ostrowscy policjanci oraz uczniowie szkół postanowili przypomnieć kierującym o zdjęciu nogi z gazu i zachowaniu ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych organizując w pobliżu swoich placówek akcję "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Przez cały ten tydzień kierowcy przejeżdżający obok szkół podstawowych m.in w Wąsewie, Komorowie, Starym Lubiejewie, Jelonkach mogli zauważyć dzieci, które wraz z opiekunami i policjantami trzymając w dłoniach tabliczki z napisem "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" przypominali o ostrożnej jeździe.

Dzieci pozdrawiały kierowców machając do nich, kierujący z uśmiechem odwzajemniali ten miły gest. Ta akcja była również okazją do przypomnienia młodszym i starszym dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po oznakowanym przejściu z i bez sygnalizacji świetlnej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.