Nieznaczna porażka piłkarek KS Ostrovii

Piłkarki KS Ostrovii, dnia 19 września w Warszawie, przy Łazienkowskiej rozgrywały swoje spotkanie ligowe z drużyną LSS Legia Ladies Warszawa.

2020/09/ks-ostrovia-legia-warszawa-ladies-jpg_5f6d8d203dbf1 KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Godzina 13:00. A na boisku ostrowskie wojowniczki, które na przeciwko krzyżują swoje umiejętności z zawodniczkami czarnej elki. Żółto-zielone, mimo porażki, zostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie. Biorąc pod uwagę fakt, że trener Michał Kacprzak nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z choćby jednej rezerwowej trzeba docenić dziewczyny za temperament, ducha walki i zaangażowanie, jakim pokazały dużo bardziej doświadczonym rywalkom, że kobieca piłka w Ostrowi Mazowieckiej idzie w dobrą stronę.

Zaczęło się idealnie i klasycznie - po kwadransie bramkę dla KS-u tradycyjnie strzela Amelia Skowrońska. Następnie rzut karny podyktowany dla pań z Warszawy zostaje prawidłowo wyegzekwowany i na przerwę drużyna Ostrovii schodzi z remisowym wynikiem.

Niestety 15 minut przed końcem spotkania kolejnego gola dokładają panie z kobiecej sekcji Legii Warszawa i tym samym ustalają wynik spotkania - 2:1. Na słowa otuchy zasługuje każda z osobna. Miłość do piłki nożnej zwyciężyła, dla nas panie jesteście wygranymi. W świecie, który tak mocno dominowany jest przez panów każdego dnia udowadniacie, że czas coś z tym zrobić. Wykonujecie świetną pracę, nie poddawajcie się - kiedyś się bardzo mocno opłaci. Jesteśmy z wami.

Skład:
Justyna Kazanowska, Sylwia Śladewska, Aleksandra Wilk, Weronika Figoń, Alicja Kordyszewska, Kinga Nienałtowska, Karolina Piasecka, Natalia Komor, Michalina Chrobot, Iza Lenarczyk, Amelia Skowrońska.

Gol:
Amelia Skowrońska

Obecne miejsce w tabeli: Pozycja - 5. Punkty - 4. Bilans - 1-1-1.

Następne spotkanie panie rozegrają w sobotę (26.09.2020r.) w Wąsewie (ul. Szkolna), gdzie przeciwnikiem będzie Żbik Nasielsk. Mecz rozpocznie się o 10:00.