Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Sukcesy ostrowskich sztangistów na Mistrzostwach Polski do lat 17

Wielki, krajowy sukces zawodników Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego z Ostrowi Mazowieckiej.

2020/10/uolka-mistrzostwa-polski-do-lat-17-jpg_5f7587fa53ed7 UOLKA

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Mistrzostw Polski do lat 17 w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się w dniach 24 - 27 września 2020 r. w Ciechanowie, zawodnicy UOLKA w Ostrowi Mazowieckiej wywalczyli dwa złote oraz jeden srebrny medal.

Julia Kaczorowska, uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej zwyciężyła w kategorii 81 kg, natomiast Martyna Narewska, uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, w kategorii +81 kg. Wśród mężczyzn Wiktor Łagoszyn wywalczył drugie miejsce w kategorii 73 kg, w tej samej kategorii na piątym miejscu uplasował się Paweł Złotkowski, uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Natomiast w kategorii 81 kg tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się Mateusz Ambroziak z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, a na dziewiątym Dominik Turowski, uczeń "Ekonomika".

W klasyfikacji klubowej UOLKA uplasował się na drugim miejscu spośród 78 klubów z całej Polski.