Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Kino


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy - już wkrótce w Kinie Ostrovia

Jak co tydzień na ekran ostrowskiego kina wchodzą świeże produkcje. Od 9 września do 15 października - z wyjątkiem poniedziałku - Kino Ostrovia ma dla nas trzy bardzo zróżnicowane propozycje. Na ekranie naszego kina pojawią się filmy dwójki topowych polskich reżyserów - Agnieszki Holland i Jana Holoubka.

2020/02/kino-ostrovia-balkon-jpg_5e3bdad087592

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (reż. Jan Holoubek) | Codziennie o 20:00

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. 

Szarlatan (reż. Agnieszka Holland) | Codziennie o 18:00

Choć rozgrywa się w przeszłości, "Szarlatan" jest filmem jak najbardziej współczesnym - podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. 

Pinokio (reż. Matteo Garrone) | Codziennie o 15:30 

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa - potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.