Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Cała Polska w strefie żółtej, co to oznacza?

Jak informuję Ministerstwo Zdrowia, od soboty - dnia 10 października cała Polska zostanie objęta żółtą strefą bezpieczeństwa, co to oznacza?

2020/10/strefa-zolta-jpg_5f8033a01b7cd Ministerstwo Zdrowia

Najbardziej widoczna zmiana, która będzie dotyczyć wszystkich osób znajdujących się w przestrzeni publicznej wiązać się będzie z obowiązkiem zasłaniania ust i nos. Obowiązkiem również jest okazanie zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu, który potwierdzi niemożność zakładania maseczki na żądanie policji. Wyjątkiem i miejscem, w którym maseczki nosić nie trzeba są:

- lasy,
- parki,
- zieleńce,
- ogrody botaniczne,
- ogrody zabytkowe,
- plaże

Zwolnieni od noszenia maseczek są również osoby, które uprawiają sport - na przykład rowerzyści. Zmianie również ulegną imprezy okolicznościowe, takie, jak śluby. Od teraz w strefie żółtej impreza może zostać zorganizowana do 75 osób, z czym restrykcja ta wejdzie w życie tydzień później (od 17 października).

Jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, to mogą się one odbywać z udziałem 25% publiczności w strefie zamkniętej (kina, teatry itp..), w plenerze może to być maksymalnie 100 osób. Zgromadzenia publiczne mogą wynosić maksymalnie 150 osób, a w restauracji może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.