Tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek był - "klimat", dlatego też pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, dnia 10 października, przygotowały warsztaty dla dzieci pod nazwą "EkoJesień".
Stara Elektrowani, godzina 18:00, kilka stacji twórczych, uśmiechnięte pracownice biblioteki i uśmiechnięte dzieci, które czekały na dalsze instrukcję. A było co robić, pracownice MBP w Ostrowi Mazowieckiej dla zgromadzonych uczestników warsztatów przygotowały masę atrakcji, które na sam koniec można było zabrać do swojego domu. Jak brzmi nazwa warsztatów - "EkoJesień", a więc narzędziami do tworzenia swoich prac były charakterystyczne dary natury okresu jesiennego. Pani Jesień z suknią wytworzoną z liści, sowa, która zamiast sierści posiada również liście, czy rysunki stworzone dzięki konturom stworzonych z liści. Dzieci na warsztatach nauczyły się również, jak nadać drugie życie plastikowym butelkom, formując z nich plastikowe jabłuszka.
A gdyby atrakcji było za mało - całą zabawę można było zakończyć rundą gry w kółko i krzyżyk, gdzie kółko to kasztan, a krzyżyk to szyszka. Każde dziecko po warsztatach wychodziło z pełnymi rękami i głową pomysłów, jak przyczynić się do ochrony środowiska. Świetne przedsięwzięcie.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Bądź pierwszy! Dodaj komentarz
Twoja opinia pomaga być na bieżąco
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.