Miniony weekend to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy sprawdzali przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń i reagowali wobec osób, które nie stosowały się do wprowadzonych przepisów. Tylko w ciągu 2 dni ukarano mandatami karnymi 846 osoby, a wobec 221 skierowano do sądu wnioski o ukaranie. W rażących przypadkach łamania obowiązków policjanci informowali służby sanitarne.
Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią. Celem wprowadzonych obostrzeń jest troska o zdrowie i życie obywateli. Nadal najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Zasłanianie ust i nosa oraz dbałość o higienę pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale też inne osoby z naszego otoczenia. W tych trudnych czasach należy wykazać się odpowiedzialnością i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Proste prewencyjne działania mogą przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń, dlatego warto je wdrażać i stosować.
W weekend zwiększona ilość policyjnych patroli sprawdzała, jak wprowadzone obostrzenia przestrzegane są na Mazowszu. Funkcjonariusze reagowali na wszelkie przypadki naruszenia prawa, aby w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich. Z policyjnych radiowozów nadawane są komunikaty informujące o zasadach zachowania w dobie pandemii. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń, a wobec osób, które nie stosują się do obowiązków stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu. Tylko w ciągu 2 dni ukarano mandatami karnymi 846 osoby, a wobec 221 skierowano do sądu wnioski o ukaranie, niemal 400 osób zostało pouczonych. W rażących przypadkach łamania przepisów o sytuacji informowane są służby sanitarne, które wdrażają postępowanie administracyjne, mogące zakończyć się nałożeniem kary finansowej sięgającej nawet 30 tys. zł.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Mieszkańcy komentują
1 wpis · Dołącz do rozmowy
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
jak policja może karać osoby które nie mają maseczek najpierw powinni zacząć sobie wystawiać mandaty za nie noszenie maseczek podam przykład policjant który zatrzymał mają córkę do kontroli w niedziele około 8 rano był bez maseczki na pytanie gdzie ma maseczkę odpowiedział pytaniem a pani gdzie ma i wystawił mandat i 2 punkty karne . Byłam ostatniego dnia września w PZU wszyscy byli w maseczkach tylko Pan Policjant co wypisuje mandaty siedział bez maseczki policja czuje się bezkarna im wolno ludziom nie.