Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Teatr


Widowisko "U źródeł powołania" w Andrzejewie (zdjęcia, wideo)

W niedzielę 11 października lokalna społeczność zebrała się na widowisku "U źródeł powołania" przedstawiającym życie Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to, odbyło się w Kościele Parafialnym p.w. św. Bartłomieja w Andrzejewie. Przedstawieniu towarzyszyła wystawa poświęcona młodości Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2020/10/111020-widowisko-andrzejewo-0196-jpg_5f843601753c5

Za kilka dni, bo już 20 października minie 40 lat od ostatniej wizyty Prymasa w
Andrzejewie. Niewątpliwie jest to okazja do przypomnienia lokalnej społeczności "Andrzejewskiego Ziomka" jak sam siebie określał. Przedstawienie było próbą odkrycia korzeni powołania Stefana Wyszyńskiego. Motyw Andrzejewski - często pomijany - zdaniem wielu jest kluczowym w zrozumieniu osoby Stefana Wyszyńskiego.

Widowisko skupiło uwagę widzów na postaci jaką był Kardynał Stefan Wyszyński. Uczestnicy mieli okazje zapoznać się z jego biografią, ponieważ scenariusz obejmował całe życie duchownego. Przedstawienie to zostało skonstruowane w ciekawy sposób, było one połączeniem oryginalnych nagrań dźwiękowych w których mogliśmy usłyszeć kardynała, narratora, aktorów oraz akompaniamentu muzycznego stworzonego na potrzebę wydarzenia. 

"Odbiór tego wydarzenia przeszedł nasze oczekiwania. Zainteresowanie było bardzo duże i chyba nikt z nas nie spodziewał się takiego odzewu. 
Widowisko miało na celu przedstawienie związków Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Andrzejewem i czuje, że udało nam się to zrealizować."

Michał Rutkowski - koordynator oraz pomysłodawca wydarzenia. 

Autorem scenariusza i reżyserem była Jolanta Andruszkiewicz zaś muzykę do tekstów Romana Kołakowskiego skomponował oraz zaśpiewał Paweł Andruszkiewicz. Koordynatorem i pomysłodawcą projektu jest Michał Rutkowski.

W widowisku wystąpili:

- Jacek Stachacz
- Ks. Andrzej Zieliński 
- Ewa Warszawin 
- Agnieszka Przychodzeń 

Sztuka została zrealizowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2020". W ramach projektu planowane jest również wydanie publikacji dotyczącej związków Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Parafią w Andrzejewie.


Zobacz zdjęcia: Widowisko "U źródeł powołania" w Andrzejewie (zdjęcia, wideo)

1/42
2/42
3/42
4/42
5/42
6/42
7/42
8/42
9/42
10/42
11/42
12/42

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.