Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Wędkarstwo


IV Memoriał Mirka Kamienieckiego

Dnia 11 października, w okolicy miejscowości Brok na rzece Bug odbyły się zawody spinningowe zorganizowane przez klub WKS "Zaczep" Ostrów Mazowiecka działający przy Kole PZW Nr. 64 w Ostrowi Mazowieckiej przechodzą już do historii - IV Memoriał Mirka Kamienieckiego.

2020/10/memorial-mirka-kamienieckieg-jpg_5f869d257d233 WKS "Zaczep" Koło Nr 64 Ostrów Mazowiecka

W zawodach uczestniczyło łącznie 68 zawodników z takich miejscowości jak: Rajszew, Siemiatycze, Sadowne, Ciechanowiec, Małkinia, Zegrze, Łomża, Mińsk Mazowiecki, Góra Kalwaria, Komorowo, Warszawa, Ostrów Mazowiecka, Brok i Trzcianka. Zawody rozegrane zostały w jednej 6 godzinnej turze, gdzie zawodnicy mieli możliwość obłowienia ok. 10 kilometrowy odcinek rzeki Bug po obu jej stronach.

Zanim jednak uczestnicy zawodów ruszyli "mieszać wodę" zjedli ciepły posiłek serwowany przez właścicieli restauracji Gracja wysłuchując odprawy, którą poprowadzili przewodniczący klubu "Zaczep" Jarosław Bułatowicz oraz sędzia główny zawodów Leszek Sommer.

Aura tego dnia sprzyjała zawodnikom, ryba też "gryzła". Złowiono 6 gatunków ryb takich jak: jaź, kleń, boleń, szczupak, sandacz i okoń. Po zakończeniu rywalizacji i powrocie do bazy wszyscy posilili się smacznym obiadem i czekali na wyniki zawodów, które przygotował zespół sędziowski wraz ze specjalistą od spraw informatycznych Krzysztofem Orzechem.

Wyniki w poszczególnych klasyfikacjach:

Klasyfikacja punktowa:
1 miejsce Mariusz Kardaś - Małkinia -  2290 pkt.
2 miejsce Erwin Kowalczyk - "Zaczep" Ostrów Mazowiecka - 1750 pkt.
3 miejsce Sławomir Szymański - "Spiner" Łomża - 1650 pkt.

Klasyfikacja - największa ryba w gatunku:
Jaź - Piotr Duszczyk - Mińsk Mazowiecki
Kleń - Adam Krupa - "Zaczep" Ostrów Mazowiecka
Boleń - Marcin Kołakowski  - "Zaczep" Ostrów Mazowiecka
Szczupak - Lech Czudowski - Komorowo
Sandacz - Marusz Kardaś - Małkinia
Okoń - Mariusz Kardaś - Małkinia

Kapituła sędziowska wraz z organizatorem zawodów postanowiła przyznać nagrodę Fair Play Adamowi Krupie (klub Zaczep) za złowienie sandacza 78cm, którego nie zgłosił do komisji sędziowskiej, gdyż ryba ta zaczepiona została poza obrębem pokrywy skrzelowej. Nagrodzono także zawodnika tzw. pechowca, który uplasował się tuż za podium na 4 miejscu a był nim Marcin Kołakowski (klub Zaczep).

Upominki otrzymali: najmłodszy uczestnik zawodów oraz spinningiści z Sadownego, którzy pierwszy raz startowali w Memoriale. Przewodniczący Jarek Bułatowicz podziękował również sędziom na których zawsze można liczyć przy organizacji cyklicznej imprezy: Leszkowi Sommer, Irenie i Krzysztofowi Świerzyńskim oraz Grażynie Galas. Nie zapomniano też o Katarzynie Sommer, która zawsze pomaga w sekretariacie zawodów oraz o kolegach ze Społecznej Straży Rybackiej, pilnujących bezpieczeństwa Bogdanie Szarow i Januszu Sokołowskiemu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.