Zwycięstwo piłkarek KS Ostrovii (7. kolejka)

Dnia 11 października, o godzinie 11:00 na boisku w Wąsewie rozpoczął się mecz piłkarek KS Ostrovii z zawodniczkami Vulcanu Wólki Mladzkiej.

2020/10/ks-ostrovia-vulcan-jpg_5f86aad1518f7 KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - drużyna kobiet

Po ostatnim gwizdku, ekipa zółto-zielonych piłkarek z Ostrowi Mazowieckiej cieszyła się ze zwycięstwa nad przeciwną drużyną pewnie zdobywając trzy punkty. Okazało się, że Vulcan okazał się niegroźnym niewybuchem, który nie zdołał zranić dobrze dysponowaną drużynę KS-u.

Ostatnie spotkania, mimo dobrej gry nie kończyły się upragnionym sukcesem w postaci trzech punktów. 11 października był dniem innym, dniem zwycięstwa. W osiągnięciu celu nie przeszkodził fakt braku kilku kluczowych zawodniczek - Karoliny Piaseckiej oraz Sylwii Śladewskiej.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, KS Ostrovia stworzyła kilka sytuacji do zdobycia gola. Najbliżej zdobycia bramki w tej odsłonie była Ewelina Grucelska, która po dograniu piłki z rzutu wolnego przez Amelkę Skowrońską, uderzyła futbolówkę z półwoleja i trafiła w poprzeczkę. Do szczęścia zabrakło kilku centymetrów.

Po przerwie ekipa z Ostrowi Mazowieckiej zaczęła dominować na boisku, stwarzając coraz więcej sytuacji. Pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Amelka Skowrońska, która po rzucie wolnym, wykonywanym przez Klaudię Zarębę, doskonale wykorzystała błąd zawodniczki gości i jeszcze kozłującą piłkę, sprytnym strzałem umieściła w bramce rywalek. Na następną bramkę nie trzeba było długo czekać. Asystą popisała się z kolei Iza Lenarczyk, która doskonale wyłożyła piłkę na prawą stronę, a tam pewnym strzałem, drugi raz na listę strzelczyń wpisała się Amelka Skowrońska.

W tej części gry zespół KS-u miał jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki. Gdy wydawało się, że już nic się nie wydarzy, prawą stroną boiska przedarła się Natalia Grucelska i dośrodkowała taką piłkę, że wystarczyło, że Amelka Skowrońska dopełniła formalności i dostawiła nogę kompletując w tym meczu klasycznego hat tricka. Czyli trzy gole strzelone w jednej połowie spotkania.

Obecnie drużyna KS OStrovii zajmuję 5 miejsce w lidze, z dorobkiem 8 punktów.

Skład: Justyna Kazanowska, Paulina Jarmoluk, Ola Wilk, Ada Grabowska, Alicja Kordyszewska, Paulina Pakieła, Natalia Komor, Klaudia Zaręba, Ewelina Grucelska, Iza Lenarczyk, Amelka Skowrońska, Kinga Nienałtowska, Marzena Dzierka, Natalia Grucelska.