Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Lekkoatletyka


I Bieg Komorowo Łączy Pokolenia

Ostrów Biega i Academia Gorila Ostrów Mazowiecka w ramach projektu pod nazwą - "Komorowo łączy pokolenia" w niedzielne popołudnie (25.10) zorganizowali bieg, który jednocześnie był okazją do zbiórki pieniędzy dla potrzebującego Michała Boguckiego, walczącego z rdzeniowym zanikiem mięśni.

2020/10/ostrow-biega-komorow-jpg_5f967062522ff fot. Ostrów Biega

Projekt "Komorowo łączy pokolenia" w założeniu miał okazać się imprezą całodniową. Impreza miała obejmować trzy wydarzenia - rywalizacje biegową, koncert zespołu Pragma i wystawa zdjęć na temat Komorowa. Niestety ze względu na trwającą epidemię na terenie całego kraju imprezy te zostały podzielone i zostaną zorganizowane w innych terminach.

Na starci biegu o godzinie 15:00 znalazło się 50 uczestników, którzy walczyli z dystansem 5 lub 10 kilometrów. I to faktycznie był bieg, który łączy pokolenia - osoby młodsze, osoby starsze, a nawet dzieci, które dystans biegowy za sprawą mięśni swoich rodziców pokonywały w dziecięcym wózku.

Każdy biegacz na mecie mógł liczyć na pamiątkowy medal i poczucie dobrze wykonanej pracy. W trakcie pieniężnej zbiórki organizatorom udało zebrać się 1.027,80 złotych, które zostaną przesłane na konto Michała Boguckiego.

Klubowi udało się pozyskać środki na realizację zadań województwa mazowieckiego w obszarze "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego". W ramach zadania pt. „Komorowo łączy pokolenia” planowano organizacje całodniowego wydarzenia, które zintegrowałoby lokalne środowisko poprzez kulturę, sport i historię. Niestety, COVID-19 pokrzyżował plany organizatorów i akcja stała się niemożliwa do zrealizowania w zakładanej wcześniej formie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.